Újabb lépés a cél felé!

Erőt sugárzó produkcióval szerzett újabb két pontot a Loki.

szeged_dvsc15

Kicsit aggódtunk, hiszen Bobana Klikovac kézsérülése mellett a héten egy vírus tizedelte a csapatot, Szilágyi Ági, Sopronyi Anett, Kudor Kitti, Siska Pálma, Bárány Kriszti és Marincsák Niki hagyott ki edzéseket, utóbbi kettő nem is tudta vállalni a játékot, így a juniorok közül Halmai Pálma és Karacs Jázmin került be a keretbe.
Ennek ellenére mindössze egyszer, 1–0-ra vezettek a szegediek, a folytatásban már nem volt kérdés, melyik csapat nyeri a Szeged KKSE–DVSC-TVP-Aquaticum mérkőzést. Egy 4–0-s rohammal fordított a Loki, hogy aztán a 13. percben már 10–3-ra vezessünk. A szilárd védekezésnek köszönhetően sok volt a könnyű gól, de felállt fal ellen sem jöttek zavarba a debreceni lányok, így harmincpercnyi játék után 17–8-as vendégvezetésnél térhettek pihenőre a felek.
Szünet után ott folytatódott a meccs, hol abbamaradt, aztán 13–24 után azonban jött egy hullámvölgy zsinórban hat gólt szereztek a jól küzdő hazaiak. Ekkor szerencsére jött két idegnyugtató Loki-gól, innen már nem volt kérdéses a két pont sorsa.
Ezzel a DVSC-TVP-Aquaticum újabb fontos lépést tett célja elérése felé. Jövő pénteken, a Siófok ellen hazai pályán jöhet a folytatás!

SZEGED KKSE–DVSC-TVP-AQUATICUM 21–29 (8–17)
Szeged, 400 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.

SZEGED: Futaki – Zsilák, Termány 3, BARJÁN 6, GULYÁS 4, Lackovic 1, Szabó E. 5 (3). Csere: Dobó M. (kapus), Hódi, Aron 1, Selmeci 1, Csoknyai. Edző: Marosán György

DVSC: HORVÁTH-PÁSZTOR – Slakta 3, Karnik Sz. 2, SISKA 4, GORILSZKA 5, KUDOR 6, KELEMEN . 6. Csere: Vörös, Sopronyi 1, Varsányi 2, Bohus-Karnik M. Edző: Varga József

Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 11. p.: 3–7. 17. p.: 4–11. 24. p.: 6–14. 33. p.: 8–19. 40. p.: 12–22. 47. p.: 17–24. 52. p.: 19–26. 57. p.: 20–27

Kiállítások: -, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/0

Marosán György: – A borzasztó első félidő megpecsételte sorsunkat.
Varga József: – Legyőztük a vírust, legyőztük a Szegedet – szép hétvégénk lesz!