DKKA

K&H Liga

Ennél csak jobb jöhet!

Fásultan, sok hibával játszva, esélyünk sem volt a Thüringer HC ellen.

Az A-csoport két százszázalékos csapatának meccsére ismét zsúfolásig megtelt a Hódos Imre Sportcsarnok, a debreceni kézilabdaláz hőfokát jól szemlélteti, hogy már szerdán elfogyott az utolsó belépő, fantasztikus hangulatban kezdődött a csata.

Mindkét csapat feszülten kezdte a mérkőzést, sok volt a hiba, a kapusok pedig már ekkor extra teljesítményt nyújtottak. Triffa Ágnes és Ann-Cathrin Giegerich is halmozták a bravúrokat, így negyedóra elteltével 4–4-nél jártak a felek.

A folytatásban szinte tökéletes lett a THC védekezése, s mivel majdnem tíz percig nem lőttünk gólt, 8–4-re elhúztak a vendégek! Két gyors góllal kapaszkodtunk, de újra a németek percei következtek, így szünetben öt góllal járt előrébb a vendégcsapat.

A folytatásban hiába próbált meg mindent a DVSC, hiába mentek előre a lányok, a hibák maradtak, így tovább nőtt a különbség. A hajrában 22–13-as vendégvezetésnél – csakúgy, mint szerdán a Siófok elleni hazai bajnoki meccsen – Köstner Vilmos pályára küldte ifjúsági korú játékosait Borgyos Panna – aki már a múlt heti EHF Kupa-meccsen is bizonyított – mellett Vámosi Panna és Poczetnyik Luca is bátran, dinamikusan kézilabdázott, a tinédzserek vezérletével sikerült csökkenteni a különbséget, így végül 26–19-re nyert a Thüringer HC.

Jövő héten újra találkozik a két csapat, s ami vigasztalhat minket, hogy ennél csak jobb jöhet!

EHF KUPA, A-CSOPORT, 3 FORDULÓ
DVSC SCHAEFFLER–THÜRINGER HC (német) 19–26 (7–12)
Debrecen, 1800 néző. V: Braaseth, Sundet (norvégok)
DEBRECEN: TRIFFA – Arany 1, Kovács Anna 2, Karnik Sz., Tóvizi, Bulath 4 (2), Vantara-Kelemen 3. Csere: Oguntoye, Szabó D. (kapusok), Karsten 2, Varsányi, Bordás, BORGYOS 3, Petrus, Poczetnyik 1, VÁMOSI P. 3 (2). Edző: Köstner Vilmos
THÜRINGER: GIEGERICH – Jakubisová 3, A. Rodriguz 3, BÖLK 3, SCHMELZER 6, SCHEFFKNECHT 8 (3), Szazdovszka 1. Csere: Krause (kapus) STOLLE 1, Lopes Ferreira 1. Edző: Herbert Müller.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–1. 15. p.: 4–4. 21. p.: 4–8. 27. p.: 6–11. 37. p.: 10–17. 46. p.: 12–21. 53. p.: 17–23.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/3

MESTREMÉRLEG
Köstner Vilmos: – Megérdemelten nyert a Thüringer HC, a vendégek a jó védekezésükre alapozva támadásban is egyre jobban kézilabdáztak. A kezdőcsatunk nem találta a ritmust a távolságokat, így hiába volt extra a kapusteljesítményünk, nem tudtunk élni a védések utáni lehetőségekkel. A hajrában beszálló fiatalok jó produkciójának örülök.
Herbert Müller: – A jól sikerült első harminc perc után arról beszéltem játékosaimnak, hogy vigyázzanak, hiszen a DVSC remek második félidőket tud produkálni. Örülök a sikernek, jó volt ilyen remek hangulatú csarnokban játszani! Csodálatos látni, hogy a közönség mennyire ott áll a csapata mögött!